Блог Форум на TopBlogLog » Техническа поддръжка

спам в TBL

(10 posts)

No tags yet.

1. Или не точно спам. Погледни
    http://topbloglog.com/blogs/www.redpride.eu

Всички знаем какво е станало.

1 Въпросните са зарязали сайта и не са платили домейна.

2 Ловците на домейни са о гепили

3 Направили са нещо, което системата ти отчита като блог.

4 съответно TBL продължава на индексира.

Виж класацията "С най-много гласове за месец". Плюс това задръстват feed-овете.

РЕШЕНИЕ
    Трябва да преосмислиш нещата. Сложи един Adsense за да имаш стимул да поддържаш TBL.

Публикувано преди 6 months #
  2. Честно казано, смятам да спирам сайта. Не съм влизал да поддържам нещата от 6 месеца и повече. Адсенс в този сайт не може да се ползва, понеже е агрегатор.

Публикувано преди 4 months #
  3. Може да се използва adsense :)

4. Ко ще го зарязваш дай го на някой да продължи да го развива, да си го хостне някъде и да си работи. Или го продай, няма да спечелиш много, но... Все пак не го затривай. Много хубави сайтове бяха изоставени и загинаха и то.. не геросйки, развуй го, обнови го или го дай на някой / продай :) Имам и даже човек, който може и да се навие да го вземе :)

5. Ми ... не знам какво да ти кажа. Ти решаваш.

Няма ли да е по-лесно за поддръжка ако махнеш разните му там Authority, FeedBurner, автоматично издирване на блогове ...

Изтрий всички блогове, без потребителски профил и необновявани през последния месец.

Изтрий потребителите и блоговете им, ако първите не влизат, а вторите не се обновяват.

Много излишество има в TBL ... вероятно. И като функции, и като блогове и като регистрации сигурно. Остави някакво минимално ядро, което не товари (чак толкова) сървър и не изисква особена поддръжка.

Публикувано преди 3 months #
  6. "... и необновявани през последния месец."
    Ее, има много хора, които пишат веднъж на няколко месеца. Не е добра идея.

7. Знам - и аз съм от тях. Не ми идва на ум по-добра идея да изчезнат изоставените блогове. Който пише - ще забележи (ще му кажат феновете) и ще се регистрира пак.

8. Не знам какво да правя, честно. Отворен съм за предложения. Просто нямам възможност да вкарам програмиране в сайта. Какво друго, освен да го спра, имам предвид.

9. Админ панел няма ли, толкова ли е сурово "отдолу"? Като се замисля навремето и аз щях да го оставя само с phpMyAdmin. :lol:

Продължавам да мисля, че олекотяване (откъм функции и съдържание на БД) му е майката. Някакво минималистично, но желязно TBL-че ... Нищо не мога да попълня, освен да се намери някой ентусиаст да помага.

Всъщност говорим без да знаем какво означава да "се поддържа TBL".

10. Има админ панел, но поддръжката изисква време - постоянно излизат нови сайтове, които трябва да се проверяват, спират стари сайтове, сменят се тайтъли - в половината случаи заради хакване или технически проблем. Много модерация за толкова малко потребители.

RSS хранилка за отговорите по темата

Отговор

You must log in to post.

Блог Форум на TopBlogLog is proudly powered by bbPress.