Блог Форум на TopBlogLog » Помощ

Как да поддържаме голям блогрол в Blogger

(13 posts)

No tags yet.

1. Неразумно е да поставяте повече от 10-15 връзки на заглавната си страница, а със сигурност имате много повече блогове, които искате да линкнете.

В Блогър решението е да ползвате притурката за връзки с ограничение за броя връзки и показване на последно актуализираните. Ето как го направих аз в тестовия ми блог:

Избираме добавяне на притурка и добавяме притурката с връзки (или ако я имате добавена я редактирайте)

С избраната комбинация от чекбокси, блогът ми изглежда така:

Ето - връзката е реална, dofollow и ще се отчете от класацията. Понеже блоговете ще се обновяват постоянно, вероятно topbloglog няма да изтърве повечето, дори при 200 блога блогрол.

Публикувано преди 7 years #
  2. Зная недостатъците, а не си споменал изключително бавното зареждане на блоговете с голям блогрол. Лично аз се опитвам обаче да увелича вероятността, някой от гостите ми да посети и блог от блогрола и правя всякакви фокуси, за да намеря някакъв баланс.Ботът на TBL е най-малкия проблем :(
    Пропуснал си нещо. Има сайтове ,чиято Rss емисия тази притурка на Blogger не засича. В тези случаи адресът показан там, няма нищо общо с адресът на съответният блог. Блоговете с такива емисии остават винаги най-отдолу. В този случай е уместно да се използва друга притурка- Списък с връзки, а тя няма такава опция.

3. Аз ползвам това от 1 година. От Blogger не дават възможност за ръчно избиране на точния брой връзки, които да се показват, но и фиксираните опции - 5, 10, 25 - вършат работа. :)
    Досега не съм забелязал някоя връзка към блог, дори и отдавна неактуализиран, да не се отчита от TBL. Но ми се е случвало да обяснявам няколко пъти на блогъри, които не са наясно, защо не се "виждат" на първата ми страница. :lol:

4. Хмм, значи това всъщност не е решение на проблема, така ли?

Лошо.

5. още един скрийншот

От дизайн / добавяне на притурка / Емисии и за емисия добавяте
    http://topbloglog.com/favesrss/dzver (заменяте dzver с вашия ник в topbloglog).

След което управлявате блогрола си чрез любими в TopBlogLog.

6. Върши работа, но показва до 5 блога. Ще се поровя и аз когато имам време.
    Не е тук мястото, но би ли проверил този блог:
    http://topbloglog.com/blogs/thewindsteps.blogspot.com/
    Спрян е тук, а при мен в списъкът ми за четене излиза нормално.

7. Ще видя по-късно днес защо не е разпознат rss-a му, защото само добавянето му нищо няма да промени. Мерси.

Иначе 5 линка - 5, по-добре от 0.

8. Аз изнесох всичко в един общ блогрол, макар и с цената на по-бавното (може би) зареждане на страницата. Отваря се един "Списък на Шиндлер" който слиза до мазето. Това е тъпо измислено, но не е наш проблем. Проблемът е, че статичните страници които предлага Blogger са улеснение, но в случая ТБЛ не ги отчита. Идеалното решение е отделната страница на блогрола с произволен рандъм от списъка на актуалните примерно десет на главната страница.

п.с. При прехвърлянето, ако някой усети че съм го затрил, да ми се обади.

9. Веско, както каза Владо, не е тук мястото, но напоследък забелязах немалко изключени от TBL блогове, които, според мен, са работещи. Самите собственици ли са го направили или са нарушени правилата? Освен блога, който Владо посочва, ето и други:

http://jackie-vechnost.blogspot.com/
    - премахнат на 26.05.2010.

http://plamski.net/
    - премахнат на 23.05.2010 (Пламен Даракчиев го беше спрял за малко, поради реконструкция, но, след като го пусна на същия адрес, не се отчита тук).

Със сигурност съм виждал още, но в момента се сещам за тези. Става дума за видимо работещи блогове.

А този блог:
    http://veselaj.blog.bg/
    не е изключен, но за последен път е "видян" от TBL на 6.06.2010.

10. @papacot, това са изключения

jackie ме заплаши, че ще ми се случи нещо, ако не й махна блоговете от класацията и то като отговор на въпрос от вида на "а кой ти е блога, който искаш да не участва". Махнах ги. Оплаквай се на нея. Аз никак не обичам да ме заплашват.

Блогът Plamski не работи доста време и за това ботът го е флагал като трайно неработещ.

За последния не знам какъв му е случая. Вярвам, че вината е на блог.бг ;) Ще видя.

11. Как пък не, ще се оплаквам на jackie :roll: Ами ако и мен ме заплаши? :lol:
    Да се чудя къде да се крия... ;)

12. Бутнах в таска с разните проверки на изтрити неща да се проверяват и фийдовете, които са проработили. 21 rss фийда се оказаха проработили от общо ~100 изтрити, посоченият от теб също.

13. Използвам опцията 5,10,25 от blogger и нямам никакви проблеми със зареждане или непоказани връзки :) А и никой не е измрънкал, че не се вижда в блогрола ми :mrgreen:

RSS хранилка за отговорите по темата

Отговор

You must log in to post.

Блог Форум на TopBlogLog is proudly powered by bbPress.